Телефон

+380638473798

Електронна пошта

roxyy@ukr.net

Кита́йська Наро́дна Респу́бліка (кит. трад. 中華人民共和國, спр. 中华人民共和国, піньїньZhōnghuá Rénmín Gònghéguóакад.Чжунхуа Женьмінь Ґунхеґо) — держава в Східній Азії. Найбільша за чисельністю населення держава світу (1 439 323 776 осіб, більшість населення — етнічні китайці, самоназва — хань); займає 4-е місце у світі за територією, поступаючись тільки РосіїКанаді та США.[1]

Китай межує на півночі з Монголією, на північному заході — з Казахстаном, на заході — з Киргизстаном і Таджикистаном, на північному сході — з Росією та Північною Кореєю, на південному заході — з Індією та Непалом, на півдні — з БутаномМ’янмою (раніше Бірма), Лаосом і В’єтнамом, на південному сході країну омиває Південно-Китайське море. Столиця — Пекін.

КНР є кандидатом-наддержавою, постійним членом Ради Безпеки ООН, однією з провідних космічних держав світу, володіє ядерною зброєю і найбільшою в світі армією за чисельністю військовослужбовців.

У 2010 році китайська економіка обігнала японську і стала другою економікою світу за номінальним ВВП. КНР є світовим лідером з виробництва більшості видів промислової продукції, зокрема з виробництва автомобілів і споживчого попиту на них. Найбільший світовий експортер («фабрика світу»). Має у своєму розпорядженні найбільші в світі золотовалютні резерви.[2].

Китай має членство в таких міжнародних організаціях, як ООНАТЕСG20Світова організація торгівлі (СОТ; з грудня 2001 року), а також ШОС і БРІКС.

З часу проголошення Китайської Народної Республіки в 1949 році правлячою партією є Комуністична партія Китаю.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *